5 клас Природознавство

 .
                                Природознавство                 

Тема:  Узагальнення вивченого по темі «Небесні тіла». Тематичне оцінювання.
Мета: Систематизувати, коригувати та узагальнити знання учнів по темі «Небесні тіла» виявити рівень навчальних досягнень  учнів з цієї теми; розвивати  логічне мислення здатність до аналізу та абстрагування, навички виконання різнорівневих  завдань;  точність, виховати активність, зосередженість,  самостійність, дисциплінованість.
Обладнання: підручник, зошит робочий, учнівське приладдя,  глобус Місяця, глобус зоряного неба, самостійна робота, тощо.
Методи та прийоми:   бесіда, гра, розповідь з електронного пояснення, робота в парах, самостійна робота, тощо.
Тип уроку:  контрольно – узагальнюючий.

Хід уроку
І. Організаційний момент (1/)
ІІ. Мотивація діяльності учнів на уроці (5/).
1.     Повідомлення учителем теми та мети уроку.
2.     Завдання уроку:
                       Пояснити вивчені терміни та поняття;
                       З’ясувати унікальність планети Земля.
                       Поглибити систему знань про Всесвіт та небесні тіла.
3.     Проблемне питання: Яка наша космічна адреса? (складання разом з учнями).

                                        Ми учні – 5 класу 
Будинок (планета) – Земля
Вулиця (№ орбіти) – 3-тя орбітальна.
Населений пункт (система) – Сонячна
Район (галактика) – Чумацький шлях
Країна – Всесвіт

ІІІ. Основна частина уроку (20/)
1.     Безпрограшна лотерея (учні витягають картки і пояснюють написані там терміни)

- астрономія
- зорі
- астероїди
- комети
- астронавт
- Місяць
- Всесвіт
- орбіта
- Галактика
- полюси
- глобус
- планети
- доба
- Сонце
- екватор
- Сонячна система
- Земля
- сузір’я
2.     Гра « Космічний код» (на дошці написані комбінації букв, які треба розшифрувати).
САРН (МАРС)
ЕНАВЕР (ВЕНЕРА)
ЛТОНПУ (ПЛУТОН)
УПНЕНТ (НЕПТУН)

3.     Гра «Що таке? Хто такий?»
·        Екватор  (умовна лінія)
·        Сонце (зірка)
·        Стрілець (сузір’я)
·        Астероїд (небесне тіло)
·        Каденюк (космонавт )
·        Місяць (природний супутник Землі)

4.      Гра «Вірю – не вірю». Дайте відповідь «Вірю або не вірю» на запитання, що починаються зі слів «Чи вірите ви, що …»:
а) на Венері існує життя…
б) Напрям на північ вказує Полярна зірка….
в) найменша планета Марс….
г) наша галактика рухається у Всесвіті разом з іншими галактиками….
д) кулясті розпечені тіла, що випромінюють світло – це планети …..
е) у 1961 році на місяць ступила перша людина…
є) Чумацький шлях – це видима частина нашої галактики….
ж) Сонячна система розташована в центрі галактики….
з) Л. Каденюк  - перший космонавт світу….
и) Сонце та планети народилися з газопилової хмари….
і) життя можливе на всіх планетах Сонячної системи….
ї) великі планети Сонячної системи ……

5.     Гра «Далі, далі…..» (швидкі відповіді учнів на питання вчителя)
-         Причини зміни дня і ночі?
-         Які види обертання здійснює Земля?
-         Якого кольору Земля із космосу?
-         Яка Земля за рахунком від Сонця?
-         Скільки материків має Земля?
-         Який океан на Землі найбільший?
-         На якому материці знаходиться Україна?
-         Яка тривалість земного року?
-         Чому дорівнює земна доба?
-         Як визначити високосний рік?

6.     Фізкультхвилинка (релаксація)

ІУ. Контроль знань учнів по темі:   «Небесні тіла»
Виконання різнорівневих тестових завдань із зошита для тематичного оцінювання, ст..9-11 – І варіант, ст..11-13 – ІІ варіант.

У. Підведення підсумків уроку (2/)
1. Рефлексія
2. Оцінювання учнів з коментарем вчителя.
3. Домашнє завдання: написати міні – твір «Моя подорож у Всесвіт» або малюнок «Життя на невідомій планеті».








 Тема уроку: енергія. Перетворення енергії.

Мета: Сформувати в учнів поняття про енергію, ознайомити з видаленням механічної енергії; дати початкове уявлення про закон збереження енергії та її перетворення, розвивати логічне та аналітичне мислення дітей, зв’язне та локанічне мовлення, спостережливість. Виховувати допитливість. Активність самостійність мете реологічні переконання тощо..
Обладнання: динамометр, кулька з похилою площиною, кольорові ілюстрації підручник, інше.

Тип уроку: комбінований

Структура урока

I) організаційний момент (1)Активізація та організація учнів
Сусик Д. –експерт-оцінвання.

II) Активізація опорних знань(10)

Робота іля дошки (2 учня)

1-й учню: - Запиши відомі тобі види сил. Наведи приклади.
2-му учню: - Запиши відомі тобі прості механізми. Як їх застосовують?
2. Мозковий штурм фр. Бесіда по 2 б
-Що називають силою?
- В яких одиницях виміреться сили?
- Чому дорівнює сила в 1 Н
-Яке призначення простих механізмів?
- Що таке робота?
- За якою формолу можна визначати рооту?
- Від чого залежить виконання роботи?
- за яких умов роота не виконуеться?
-Що замінють прості механізми?
-Який пр. механізм змінює не силу, а напрям її дії?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів

Вчитель: як назвати людину яка активна в школі вдома, виконує різну роботу діє і чітко і результативно
Синонім до слова  активний (енергійний)

Який іменник лежить в основі слова «енергійно»? Енергія


Отже тема нашого уроку ……..

Завдання уроку

1. Що таке енергія?
2 Які є види енергії?
3. Чому вчить закон збереження і перетворення енергії?

IY. Засвоєння нових знань (20)

1.Що таке енергія -?
2 Енергія кінетична(Е руху)
3. Енергія потенціальна
4. Механічна енергія
5. Внутрішня енергія- залежить від..
А) температури
Б) швидкості руху частинок

! З яких частинок складається речовина? (атоми та молекули)

6. Інші види енергії:
-електрична;
- теплова енергія;
-енергія вітру.
- енергія руху води
- атомна.
- сонячна енергія

7. Перетворення енергії

8 Збереження енергії.

!Закон збереження та перетворення енергії:

Енергія в природі  не виникає хз нічого та не зникає безслідно а лише перетворюється з одного виду в інший(фундаментальний закон природи)

Y. Закріплення отриманих знань (7 хв)

1. повідомлення учнів (Осташко Ліля , Нечаєва Вікторія)
2. Обговорення завдань уроку




УI. Підведення підсумків уроку

Сусик Денис – повідомлення коефіцієнту результативності на уроці з коментарем учителя та остаточним оцінюванням

Д/з : Параграф 24 – опрацювати правила вивчити

Підготувати повідомлення:
Смірнов влад – Перетворення сонячної енергії.
Лейко Наталка – Що таке геотермальна енергія.

Подумати над питаннями:
-         Чому руки від тертя нагріваться?
-         - чому м’ячик кожен раз підстрибує нижче?
-         - Чому колеса авто під час руху нагріваються?
-         - Чому людині необхідно їсти?


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу